Select Page
Vasario 16-osios spektaklis "Mano Tėvynė prie jo širdies"
Results This event has ended and results are now available.
16 Vas 19:00

Vasario 16-osios spektaklis "Mano Tėvynė prie jo širdies"

Organizatorius arrow_forward_ios Knygų namai Tenerifeje

Taip gimsta tradicijos. Vasario 16 dieną, 19 valandą, kviečiame paminėti Lietuvos Nepriklausomybės 106 – ąsias metines kartu su Teatro „Arbatvakariai“ aktoriais.

Vakaro metu bus rodomas monospektaklis-arbatvakaris „MANO TĖVYNĖ – PRIE JO ŠIRDIES“.

  • Idėjos autorė ir režisierė – Eglė Tulevičiūtė,
  • kostiumų dailininkai – Zita Gustienė, „Filigranija“,
  • grimo dailininkė – Dalia Jovaišienė.
  • Vaidina – Kristijonas Siparis, Lina Krasnovaitė (filme, kaip Elės vizija).

Monospektaklis-arbatvakaris sukurtas remiantis J. Basanavičiaus autobiografija „Mano gyvenimo kronika ir nervų ligos istorija“ bei V. Šeferio knyga „Mano Tėvynė – prie jo širdies. Gabrielos Eleonoros Mol-Basanavičienės dienoraštis ir laiškai“. Arbatvakaryje „Mano Tėvynė – prie jo širdies“ išvysite dar nepažintą Joną Basanavičių (1851–1927) ir sužinosite apie jo lemtingą meilę čekų vokietaitei Gabrielai Eleonorai Mohl (1863–1889). Atsiminimuose jis rašė: „Ir aš nė manyti nemaniau, kad mano širdžiai teks pergyventi vieną svarbiausių momentų visame mano gyvenime – karštą meilę… Tai buvo geriausia ir gražiausia žmona pasaulyje… Po Elės mirties aš tapau seniu, ligotu žmogumi, kuo ne invalidu…“.

Daugiau informacijos istorikės Vidos Girininkienės straipsnyje: https://literaturairmenas.lt/atmintis/vida-girininkiene-k-siparis-basanavicius-arba-prikelti-savyje-jona-basanaviciu 

Bilieto kaina - 15 Eur.

 

15,00€
This event has ended