Select Page

Apie mus

Knygų namų istorijos, susitikimai 

Knygų namai Tenerifėje – jaunas savanoriškais pagrindais besikuriantis lietuviškos bibliotekos Tenerifėje projektas. Šiuo metu jungia 6 steigėjas ambasadores, kurios yra atsakingos už lietuviškų knygų gavimą, atgabenimą, fizinės bibliotekos administravimą bei darbo kuravimą, renginių bei dirbtuvių organizavimą, bei komunikacijos sklaidą viešojoje erdvėje. 

Pagrindinė šviečiamoji veikla: susitikimai su rašytojais, knygų pristatymai, kiti projektai susiję su skatinimu suaugusius ir vaikus skaityti lietuviškai, bei įvairios dirbtuvės. Šiuo metu esame surinkę virš 3200 knygų, kurios visos yra dovanotos ir atkeliavusios įvairiausiais būdais po kelias, vežant žmonėms.
 

Pirmosios knygos lietuvių kalba mūsų lentynose įsikūrė 2018 metais, kuomet vis daugiau mūsų tautiečių išreiškė norą skaityti lietuviškai bei dalintis jau perskaitytomis knygomis. Bet Knygų namai Tenerifėje – ne tik knygų lentynos, tačiau tai ir daugybė įdomių žmonių, įdomių susitikimų, knygų pristatymų, teminių dirbtuvių ir kitų veiklų. O visa tai sujungia knygos ir žmonės, neabejingi joms bei skaitymo malonumui.

 

Vaikų bibliotekos veikla – sukauptos įvairiaus amžiaus vaikams knygos bei žurnalai, didžiuojamės, kad pavyko surinkti 2018 geriausiomis nominuotas knygas vaikams ir paaugliams, taip pat užmegzti glaudūs santykiai su Tarptautinė lietuvių mokykla International Baltic Schools, kartu auginant abiejų organizacijų knygų lentynas bei skaitytojus. Kalėdinių dirbtuvių maratonas: Advento kalendoriaus gamyba, Šv. Advento vainiko dirbtuvės su tėvėlias, Kalėdinių žibintų dirbtuvės bendruomenes Casa Lituana organizuotam Kalėdiniam renginiui, Išvyka tėvėlių ir vaikų rinkti kankorėžių bendros eglutės kūrimui, bei įžiebimas ir puošimas kartu, III vietos laimėtojai, tarptautiniame gražiausios eglutės konkurse. Kartu su žurnalu vaikams TIPU organizuojamas lietuviškų piešinių konkursas, besitęsiantis visus metus – Mano Lietuva. Laimėtojai publikuojami žurnale bei apdovanojami, o TIPU TAPU naujausi leidiniai keliauja į bibliotekos lentynas. 

 

Projektas VASARA SU KNYGA
Dalyvaujame jau trečius metus ir emocinę buvimo projekte mūsų būklę, matyt, atspindi ši citata iš straipsnio 🙂

Žemėlapyje – vienišas taškelis

Turbūt dažnas pamenate, kad praėjusią vasarą Lietuvos bibliotekose vyko akcija „Vasara su knyga“. Tenerifės lietuviški „Knygų namai“ buvo pirmoji iš užsienio bibliotekų, kuri prisijungė prie šios akcijos.

Žemėlapyje visa Lietuva žaliavo nuo pažymėtų bibliotekų ir tik kažkur kitame pasaulio pakraštyje mirktelėjo vienišas žalias taškiukas, skelbiantis, kad ir tolimoje Atlanto vandenyne esančioje saloje yra biblioteka, kurioje taip pat yra skaitomos lietuviškos knygos.

Goda Koriznaitė ir Agnė Pocienė sako, kad didžiausias iššūkis buvo sudalyvauti tokioje akcijoje, mat užregistruoti biblioteką, pasirodo, nebuvo jau taip paprasta. „Dalyvavome iššūkyje „Vasara su knyga“, kurioje pirmieji prisijungėme pasauliniu lygiu skatinti skaityti. Geras iššūkis buvo ir pačios bibliotekos užregistravimas šioje akcijoje. Registruojame, o vietovių pasirinkimuose matom: Kaunas, Varėna, kiti Lietuvos miestai, – šypsosi viena kitą papildančios pašnekovės. – Tuomet rašėme elektroniniu paštu, kad mūsų biblioteka yra Tenerifėje“.

Pirmosios Knygų namų ambasadorės

 

Goda Koriznaitė

Agnė Pocienė

 

Agneta Daukantaitė - Vansevičienė

 

Saulė Miciukevičienė

 

Visada su mumis širdimi ir Viktorija Grajauskienė, Edita Andrijauskienė, Inga Mo, Daiva (Raudoni Karoliai), Jurgita Žemaitė, Mindaugas Uselis,  Erika Krasovskaja, Danguolė Karpavičienė, Urtė Aleksandravičiūtė ir visi, kuriems mes reikalalingi!

PAREMKITE biblioteką 

Atsiskaitomosios sąskaitos
Lietuvių bendruomenė Tenerifėje | Asociación socio – cultural Casa Lituana de Tenerife
Nr. ES45 2100 7072 9102 0008 4448
(Swift kodas: CAIXESBBXXX), Caixa Bank,S.A.

Pervesdami paramos sumą, nurodykite  paskirtyje – Parama Knygų  namams

Mus remia

keliones su vaikais
Knygų namai Tenerifeje ir jos įkūrėja Goda Koriznaitė iš arčiau. Dėkojame visiems palaikantiems ir prisidedantiems prie lietuviškos bibliotekos Tenerifėje gyvavimo 🤍🤎🤍 Reportažas nuo 16:40 minutės:

Įvykę renginiai

Prisiminkime jaukias akimirkas kartu!