Select Page

Vasario 16-tosios šventė ir teatralizuotas istorinio romano pristatymas

Teatralizuotu Valentinos Zeitler istorinio romano „Jonušas Radvila – likimo spąstai“ pristatymu Lietuvių bendruomenė Tenerifėje paminėjo 1918 m. vasario 16 dienos Lietuvos Tarybos nutarimo atstatyti Lietuvos valstybę 105-ąsias metines. Toks minėjimas tapo įmanomu autorės vyro Bodo Zeitler mecenavimo dėka. Tikimės, kad tai taps gera tradicija.

Šiuo metu visi suprantame kokią reikšmę mūsų tautai, jos išlikimui ir savimonei turėjo ši diena. Po apie 120 metų trukusios okupacijos, rusifikacijos, sukilimų malšinimo, spaudos draudimo pasakyti pasauliui, kad mes išlikome ir ryžtingai eisime nepriklausomybės keliu nebuvo lengva. O valstybės atkūrimo signatarai labai skirtingai suprato kokia turi būti ta atgimstanti Lietuva. Viena, ar unijoj su Lenkija, istorinėse ar tik lietuvišką etnosą išlaikiusiose žemėse. Tačiau ši aibė nežinomųjų nenustelbė vieno, pačio pagrindinio tikslo – Nepriklausomybės!

V. Zeitler romano įvykiai vyksta kritišku Lietuvai, vadinamuoju Tvano, laikotarpiu – Vilnių nusiaubė rusų kariuomenė, vėliau švedai okupavo šalį. Ko siekia Lietuvos didikai? Ko nori Lenkijos elitas? Ar jie vieningi? Kuriuo keliu tikslinga pakreipti istorijos eigą? Ar teisingi buvo priimti sprendimai?

Kaip paaiškino profesorius dr. Aivas Ragauskas ir profesorė dr. Raimonda Ragauskienė net ir šiandien sunku aprašomiems įvykiams duoti vienareikšmišką vertinimą. Perskaitęs romaną kiekvienas į tai turi atsakyti pats sau.

Dėkojame mūsų šalies diplomatei, ambasadorei ir romano „Jonušas Radvila. Likimo spąstai“ autorei Valentinai Zeitler;

Teatro „Arbatvakariai” aktoriui Kristijonui Sipariui ir režisierei Eglei Tulevičiūtei;

Radvilų giminės tyrinėtojams ir žinovams – Lietuvos istorijos instituto prof. dr. Raimondai Ragauskienei ir Vilniaus universiteto prof. dr. Aivui Ragauskui;

Dėkojame vakaro fotografui Danui Macijauskui;

Savanorėms Aušrai, Agnetai, Agnei, Godai, Danguolei, Urtei, Margaritai, Saulei.

 

 

KULTŪRA

Renginiai, susitikimai, žmonės