Select Page
Home Renginiai Muzikis renginys Renginys vaikams Muzikinis Edita Lei knygų pristatymas | Playa de San Juan teatro salėje

Muzikinis Edita Lei knygų pristatymas | Playa de San Juan teatro salėje

Susitikimo metu bus pristatomos ne tik Editos Lei visos knygos, bet ir neįprasta Editos Lei knyga „Popierinė karūna”.

Kuo ji neįprasta?
Tai mergaitės rūpestis virtęs autorės pasaka.
Tai knyga, kurios personažu tapo Gabrielė Butkaliuk (knygos puslapiuose virtusi Elze).
Būtent jos nuotraukomis su mistifikuotu personažu iliustruota knyga.
Beje, pati pagrindinė herojė mielai atvyks pas Jus pristatyti ir papasakoti apie šią knygą, kaip ji buvo kuriama!

ELZĖ, GYVENANTI KIEKVIENUOSE NAMUOSE arba KADA PASKUTINĮ KARTĄ KALBINOTE PASAKOS HEROJĘ?“
Ar esate girdėję pasaką apie mergaitę, kuri su Jumis vaikšto tomis pačiomis gatvėmis, lanko tą pačią mokyklą, naktimis stebi tas pačias žvaigždes?! Tokia mergaitė vardu Gabrielė, kurią galbūt buvote sutikę Bernardinų sode, matę TV laidose ar girdėję „Dainų dainelėje“. Tik šįkart ne apie tai…. Šiandien apie Elze virtusią Gabrielę, kuri Editos Lei pasakoje „Popierinė karūna“ tapo pagrindine heroje.

Gabrielei, kaip ir Elzei, šiuo metu 8-eri. Sakysite visai dar vaikas?

Taip, bet būtent vaikai yra geriausi mūsų mokytojai. Ir kas geriau nei vaikas privers mus paminti puikybę, pamiršti išdidumą, išsitraukti iš užmaršties mandagumą ir giliausioje kišenėje slepiamą gerumą. „Mandagumas labai reikalingas kiekvienam, nes padeda susirasti draugų. Mandagumo dėka galima sulaukti pagalbos. Ir aš galvoju, kad nėra tokių momentų, kad dėl mandagumo gimtų blogi dalykai. Man labai patiko būti knygos heroje, bet dalyvauti fotosesijose nėra taip lengva kaip atrodo. Sunkiausia buvo kartoti vieną ir tą patį kadrą, pasitelkti kantrybę ir daryti tą patį kol pavyksta, o jei reikia – ir 50 kartų. Bet dalyvauti knygos kūrime – verta, nes patiri nepaprastą nuotykį, gauni žinių, išmoksti naujų dalykų, pavyzdžiui vaidinti, pozuoti, pasitelkti vaizduotę, fantaziją. Dar labai svaru, kad susipažįsti su žmonėmis ir pamatai, koks yra ilgas knygos atsiradimas nuo idėjos iki bibliotekos“, – sako pagrindinę heroję įkūnijusi mergaitė.

Pasakoje ji susipažįsta su mistinių galių ir daugybę puikybės turinčiu dvaro kauku Otu, tačiau sugeba pakeisti jo ir dvariškių gyvenimą pasitelkdama nuoširdumą ir išmintį. Gabrielė, kaip ir jos herojė, seniai išaugo vaikiškus mąstymo rėmus. Jai rūpi globaliniai procesai ir aplinkinių gerovė. Ji įsitikinusi, kad jei visi suaugę būtų mandagūs, kultūringi ir nepamirštų pagarbos vienas kitam, pasaulyje būtų kur kas mažiau pykčio, nesutarimų, smurto ir kivirčų. Būtent tokį pasaulį nori užaugusi matyti Gabrielė ir jos bendraamžiai. O tam reikia tiek nedaug – suaugusiųjų pavyzdžio, mažiau gyvenime kaukų Otų ir daugiau Elzių.

Anot projekto vadovės Aurelijos Čižauskaitės-Butkaliuk, knyga pasirodė itin laiku, kai visuomenė yra skaldoma nesutarimų, pykčių, nesantaikos. Vaiko lūpomis ištransliuota mandagumo ir jo stokos žinutė privers susimąstyti kiekvieną, kuris ne laiku, ne vietoje ištarė žodį, metė netinkamą žvilgsnį, klaidingai pagalvojo ar pasidavė išankstinėms nuostatoms. Knyga neturi auditorijos, nes tai pasaka – ne tik vaikams.

Pristatymas numatytas taip pat neįprastas – muzikinis

Būtina registracija

Kaip atvykti?

 

DATA

Kov 16 2023

 

LAIKAS

17:30 – 20:00

Centro Cultural Playa de San Juan  

VIETA

Centro Cultural Playa de San Juan
Av. Emigrante, 910, 38687 Guía de Isora, Santa Cruz de Tenerife

The event is finished.

DATA

Kov 16 2023
Užfiksuotos akimirkos!

LAIKAS

17:30 - 20:00
Centro Cultural Playa de San Juan

VIETA

Centro Cultural Playa de San Juan
Av. Emigrante, 910, 38687 Guía de Isora, Santa Cruz de Tenerife
Internetinė svetainė
https://goo.gl/maps/DJEgcM7FN3i5Bvm1A